Asistent Medical Generalist

Asistent Medical Generalist

Meseria de Asistent Medical Generalist presupune pe langa responsabilitate si vigilenta si altruism. Pe langa faptul ca un asistent se ingrijeste de partea fizica a pacientului el trebuie sa fie si un sprijin de nadejde, sa-i ridice moralul si sa-l incurajeze sa treaca peste o etapa dificila din viata deoarece stim cu totii ca planul fizic este in stransa legatura cu cel afectiv. Asistentul medical trebuie sa fie instruit si experimentat pentru a face fata celor mai dificile cazuri. Trebuie sa fie rapid, sa dovedeasca profesionalism si excelenta prin fiecare actiune a sa si dincolo de toate spirit de echipa. Daca esti pregatit sa faci fata stresului dar si sa ai parte de cele mai interesante experiente din viata ta, te asteptam la Scoala Postliceala „Coman”. Noi te invatam cum sa aduci un impact pozitiv in societate si in viata ta personala.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *